广州亚硕电子科技有限公司
黄小姐:15989222179
电 话:020-82298220
传 真:020-82298220
网 址:www.asoldz.com
邮 箱:asol@asoldz.com
地 址:广州市黄埔区双井东路2号鸫汇商业中心412


产品型号: MOLEX874390400
间距: 1.50mm
位数: 4 PIN
备注:电机连接器
| Status | Active |
|---|---|
| Category | Crimp Housings |
| Series | 87439 |
| Application | Signal, Wire-to-Board |
| Overview | Pico-SPOX™ Wire-to-Board Connector System |
| Product Literature Order No | USA-235 |
| Product Name | Pico-SPOX™ |
| UPC | 800753537224 |
| Circuits (maximum) | 4 |
|---|---|
| Color - Resin | Natural |
| Flammability | 94V-0 |
| Gender | Female |
| Glow-Wire Compliant | No |
| Lock to Mating Part | Yes |
| Material - Resin | Nylon |
| Net Weight | 55.000/mg |
| Number of Rows | 1 |
| Packaging Type | Bag |
| Panel Mount | No |
| Pitch - Mating Interface | 1.50mm |
| Polarized to Mating Part | Yes |
| Stackable | No |
| Temperature Range - Operating | -55°C to +105°C |
| (Please review the Product Specification for specific details.) | |
|---|---|
| Current - Maximum per Contact | 2.5A |
| Please find UL Certificates by searching the UL Database using the Molex Series Number. Click here to visit the UL Database | |
|---|---|
| CSA | LR19980 |
| UL | E29179 |
| Packaging Specification | SPK-87439-001 |
|---|---|
| Product Specification | PS-87437-001, RPS-87437, RPS-87437-001, RPS-87437-200, RPS-87438-002 |
| Sales Drawing | SD-87439-**00 |
如果您想了解更多产品资讯请联系我们
联系我们