广州亚硕电子科技有限公司
黄小姐:15989222179
电 话:020-82298220
传 真:020-82298220
网 址:www.asoldz.com
邮 箱:asol@asoldz.com
地 址:广州市黄埔区双井东路2号鸫汇商业中心412


产品型号: MOLEX874210000
材质: Phosphor Bronze
压线范围: 24 - 30 AWG
| Status | Active |
|---|---|
| Category | Crimp Terminals |
| Series | 87421 |
| Application | Signal |
| Overview | Pico-SPOX™ Wire-to-Board Connector System |
| Product Literature Order No | USA-235 |
| Product Name | Pico-SPOX™ |
| UPC | 800753542686 |
| Durability (mating cycles max) | 10 |
|---|---|
| Gender | Female |
| Material - Metal | Phosphor Bronze |
| Material - Plating Mating | Tin |
| Material - Plating Termination | Tin |
| Net Weight | 19.000/mg |
| Packaging Type | Reel |
| Plating min - Mating | 2.540µm |
| Plating min - Termination | 2.540µm |
| Termination Interface: Style | Crimp or Compression |
| Wire Insulation Diameter | 1.15mm max. |
| Wire Size AWG | 24, 26, 28, 30 |
| Wire Size mm² | N/A |
| (Please review the Product Specification for specific details.) | |
|---|---|
| Current - Maximum per Contact | 2.5A |
| Voltage - Maximum | 250V |
| Packaging Specification | SPK-87421-001 |
|---|---|
| Product Specification | PS-87437-001, RPS-78048-002, RPS-87437, RPS-87437-001, RPS-87437-200, RPS-87438-002 |
| Sales Drawing | SD-87421-0000 |
如果您想了解更多产品资讯请联系我们
联系我们