广州亚硕电子科技有限公司
黄小姐:15989222179
电 话:020-82298220
传 真:020-82298220
网 址:www.asoldz.com
邮 箱:asol@asoldz.com
地 址:广州市黄埔区双井东路2号鸫汇商业中心412


| Status | Active |
|---|---|
| Category | Crimp Terminals |
| Series | 64323 |
| Application | Power |
| Comments | * Current tested on a fully loaded connector, current for temperature increase of 40°C Current max = 12A for 1.50mm Terminal (2.00mm² wire) * |
| Overview | CMC and CMX Sealed, Hybrid, Modular Connectors |
| Product Name | CMC, CP Terminal |
| UPC | 883906129606 |
| Gender | Female |
|---|---|
| Material - Metal | High Copper |
| Material - Plating Mating | Tin |
| Material - Plating Termination | Gold |
| Net Weight | 0.290/g |
| Packaging Type | Reel |
| Plating min - Mating | 1.016µm, 3.048µm |
| Termination Interface: Style | Crimp or Compression |
| Wire Insulation Diameter | 2.10mm-2.80mm |
| Wire Size AWG | 14, 16 |
| Wire Size mm² | > 1.00-2.00 |
| (Please review the Product Specification for specific details.) | |
|---|---|
| Current - Maximum per Contact | 12.0A |
| Voltage - Maximum | 14V DC |
| Solderability Shelf Life Statement | |
|---|---|
| Lead-freeProcess Capability | N/A |
如果您想了解更多产品资讯请联系我们
联系我们