广州亚硕电子科技有限公司
黄小姐:15989222179
电 话:020-82298220
传 真:020-82298220
网 址:www.asoldz.com
邮 箱:asol@asoldz.com
地 址:广州市黄埔区双井东路2号鸫汇商业中心412


| Status | Active |
|---|---|
| Category | Crimp Housings |
| Series | 31402 |
| Application | Power |
| More Detailed Tech Information | http://uscar.org/guest/teams/10/Electrical-Wiring-Component-Applications-Partnership |
| Overview | MX64 Sealed Connectors |
| Product Name | MX64 |
| UPC | 822348656660 |
| Circuits (maximum) | 2 |
|---|---|
| Color - Resin | Black, Natural, Red |
| Gender | Receptacle |
| Glow-Wire Capable | No |
| Keying to Mating Part | Yes |
| Lock to Mating Part | Yes |
| Material - Resin | Modified Polystyrene Alloy, Polyester |
| Net Weight | 4.710/g |
| Number of Rows | 1 |
| Packaging Type | Bag |
| Panel Mount | No |
| Pitch - Mating Interface | 2.54mm |
| Temperature Range - Operating | -40°C to +125°C |
| (Please review the Product Specification for specific details.) | |
|---|---|
| Current - Maximum per Contact | 9.0A |
| Solderability Shelf Life Statement | |
|---|---|
| Lead-freeProcess Capability | N/A |
如果您想了解更多产品资讯请联系我们
联系我们