广州亚硕电子科技有限公司
黄小姐:15989222179
电 话:020-82298220
传 真:020-82298220
网 址:www.asoldz.com
邮 箱:asol@asoldz.com
地 址:广州市黄埔区双井东路2号鸫汇商业中心412


| Status | Active |
|---|---|
| Category | Crimp Terminals |
| Series | 50058 |
| Application | Signal |
| Current Derating Order No | 987651-3691 |
| Overview | PicoBlade Connector System |
| Product Name | PicoBlade |
| UPC | 800753576315 |
| Durability (mating cycles max) | 30 |
|---|---|
| Gender | Female |
| Material - Metal | Phosphor Bronze |
| Material - Plating Mating | Tin |
| Material - Plating Termination | Tin |
| Net Weight | 12.600/mg |
| Packaging Type | Reel |
| Plating min - Mating | 0.889µm |
| Plating min - Termination | 0.914µm |
| Termination Interface: Style | Crimp or Compression |
| Wire Insulation Diameter | 0.50-1.00mm |
| Wire Size AWG | 28, 30, 32 |
| Wire Size mm² | N/A |
| (Please review the Product Specification for specific details.) | |
|---|---|
| Current - Maximum per Contact | 1.0A |
| Voltage - Maximum | 125V |
如果您想了解更多产品资讯请联系我们
联系我们