广州亚硕电子科技有限公司
黄小姐:15989222179
电 话:020-82298220
传 真:020-82298220
网 址:www.asoldz.com
邮 箱:asol@asoldz.com
地 址:广州市黄埔区双井东路2号鸫汇商业中心412


| Status | Active |
|---|---|
| Category | Crimp Housings |
| Series | 52266 |
| Application | Signal, Wire-to-Wire |
| Application Tooling Part Link | 57147-6000 |
| Application Tooling Part Link | 57170-6000 |
| Application Tooling Part Link | 62202-4400 |
| Comments | See Product Specification for maximum current rating by wire A |
| Overview | Mizu-P25 Miniature Waterproof Connectors |
| Product Name | Mizu-P25 Waterproof, Splash Proof |
| UPC | 800754378765 |
| Circuits (maximum) | 2 |
|---|---|
| Color - Resin | Black |
| Flammability | 94V-0 |
| Gender | Plug |
| Glow-Wire Capable | No |
| Lock to Mating Part | Yes |
| Material - Resin | Polyester |
| Net Weight | 852.700/mg |
| Number of Rows | 1 |
| Packaging Type | Tray |
| Panel Mount | No |
| Pitch - Mating Interface | 2.50mm |
| Stackable | No |
| Temperature Range - Operating | -40°C to +105°C |
| (Please review the Product Specification for specific details.) | |
|---|---|
| Current - Maximum per Contact | 4.0A |
| Please find UL Certificates by searching the UL Database using the Molex Series Number. Click here to visit the UL Database | |
|---|---|
| UL | E29179 |
| Solderability Shelf Life Statement | |
|---|---|
| Lead-freeProcess Capability | N/A |
| Application Specification | AS-52213-001-001, AS-52213-001-JP-001 |
|---|---|
| Packaging Specification | PK-52266-001-001 |
| Product Specification | PS-52213-003-001 |
| Sales Drawing | SD-52266-003 |
如果您想了解更多产品资讯请联系我们
联系我们