广州亚硕电子科技有限公司
黄小姐:15989222179
电 话:020-82298220
传 真:020-82298220
网 址:www.asoldz.com
邮 箱:asol@asoldz.com
地 址:广州市黄埔区双井东路2号鸫汇商业中心412


| Status | Active |
|---|---|
| Category | Crimp Terminals |
| Series | 36663 |
| Application | Power |
| Comments | Current – Maximum per contact 20A if used with 36663 and 36664 terminal |
| Overview | MLX Power Connectors |
| Product Name | MLX |
| UPC | 822348359387 |
| Gender | Male |
|---|---|
| Material - Metal | Brass |
| Material - Plating Mating | Tin |
| Material - Plating Termination | Tin |
| Net Weight | 0.385/g |
| Packaging Type | Reel |
| Plating min - Mating | 0.508µm |
| Plating min - Termination | 0.508µm |
| Termination Interface: Style | Crimp or Compression |
| Wire Insulation Diameter | 5.08mm max. |
| Wire Size AWG | 10, 12 |
| Wire Size mm² | 3.30, 5.25 |
| (Please review the Product Specification for specific details.) | |
|---|---|
| Current - Maximum per Contact | 20.0A |
| Solderability Shelf Life Statement | |
|---|---|
| Lead-freeProcess Capability | N/A |
| Product Specification | PS-36663-001-001 |
|---|---|
| Sales Drawing | SD-36663-001 |
如果您想了解更多产品资讯请联系我们
联系我们