广州亚硕电子科技有限公司
黄小姐:15989222179
电 话:020-82298220
传 真:020-82298220
网 址:www.asoldz.com
邮 箱:asol@asoldz.com
地 址:广州市黄埔区双井东路2号鸫汇商业中心412


| Status | Active |
|---|---|
| Category | Crimp Housings |
| Series | 19418 |
| Application | Power, Wire-to-Board, Wire-to-Wire |
| Comments | IP67 rated; conforms to UL 1977. NOT suitable for automotive applications with requirements such as USCAR-2, USCAR-25, GMW3191, AK Testing, J2030, Volvo Technology Requirements, and Toyota Connector Spec (TCS) |
| Overview | MX150L Industrial Sealed Connector System |
| Product Literature Order No | 987650-2181 |
| Product Name | MX150L |
| UPC | 822348526482 |
| Circuits (maximum) | 16 |
|---|---|
| Flammability | 94V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Glow-Wire Capable | No |
| Lock to Mating Part | Yes |
| Net Weight | 36.872/g |
| Number of Rows | 2 |
| Packaging Type | Bag |
| Panel Mount | No |
| Pitch - Mating Interface | 5.84mm |
| Polarized to Mating Part | Yes |
| Stackable | No |
| Temperature Range - Operating | -40°C to +125°C |
| (Please review the Product Specification for specific details.) | |
|---|---|
| Current - Maximum per Contact | 18.0A |
| Please find UL Certificates by searching the UL Database using the Molex Series Number. Click here to visit the UL Database | |
|---|---|
| UL | E152602 |
| Application Specification | AS-19417-001-001 |
|---|---|
| Packaging Specification | PK-19418-001 |
| Product Specification | PS-19417-001-001 |
| Sales Drawing | SD-19418-007 |
如果您想了解更多产品资讯请联系我们
联系我们