广州亚硕电子科技有限公司
黄小姐:15989222179
电 话:020-82298220
传 真:020-82298220
网 址:www.asoldz.com
邮 箱:asol@asoldz.com
地 址:广州市黄埔区双井东路2号鸫汇商业中心412


| Status | Active |
|---|---|
| Category | PCB Receptacles |
| Series | 34729 |
| Application | Signal, Wire-to-Board |
| Comments | Polarization A |
| Overview | Stac64 Single, Multi-Pocket and Hybrid Header System |
| Product Literature Order No | 987650-4561 |
| Product Name | Stac64 |
| UPC | 884982006614 |
| Circuits (Loaded) | 12 |
|---|---|
| Circuits (maximum) | 12 |
| Color - Resin | Black |
| Durability (mating cycles max) | 10 |
| Glow-Wire Capable | No |
| Guide to Mating Part | No |
| Keying to Mating Part | None |
| Lock to Mating Part | Yes |
| Material - Metal | Brass |
| Material - Plating Mating | Tin |
| Material - Plating Termination | Tin |
| Material - Resin | High Temperature Thermoplastic |
| Net Weight | 5.300/g |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Vertical |
| PC Tail Length | 3.33mm |
| PCB Locator | Yes |
| PCB Retention | None |
| PCB Thickness - Recommended | 1.60mm |
| Packaging Type | Tray |
| Pitch - Mating Interface | 2.54mm |
| Pitch - Termination Interface | 2.54mm |
| Polarized to Mating Part | Yes |
| Polarized to PCB | Yes |
| Robotic Placement | None |
| Stackable | Yes |
| Surface Mount Compatible (SMC) | No |
| Temperature Range - Operating | -40°C to +100°C |
| Termination Interface: Style | Through Hole |
| (Please review the Product Specification for specific details.) | |
|---|---|
| Current - Maximum per Contact | 10.0A |
| Voltage - Maximum | 500V |
| Solderability Shelf Life Statement | |
|---|---|
| Lead-freeProcess Capability | N/A |
如果您想了解更多产品资讯请联系我们
联系我们