广州亚硕电子科技有限公司
黄小姐:15989222179
电 话:020-82298220
传 真:020-82298220
网 址:www.asoldz.com
邮 箱:asol@asoldz.com
地 址:广州市黄埔区双井东路2号鸫汇商业中心412


| Status | Active |
|---|---|
| Category | Crimp Housings |
| Series | 35563 |
| Application | Power, Wire-to-Board |
| Product Name | N/A |
| UPC | 756054251034 |
| Circuits (maximum) | 16 |
|---|---|
| Color - Resin | Gray, Natural |
| Gender | Receptacle |
| Glow-Wire Capable | No |
| Keying to Mating Part | None |
| Lock to Mating Part | No |
| Material - Resin | Polyester |
| Net Weight | 3.800/g |
| Number of Rows | 2 |
| Packaging Type | Bag |
| Panel Mount | No |
| Pitch - Mating Interface | 2.50mm |
| Stackable | No |
| Temperature Range - Operating | -30°C to +85°C |
| (Please review the Product Specification for specific details.) | |
|---|---|
| Current - Maximum per Contact | 10.0A |
| Packaging Specification | PK-35563-001-001 |
|---|---|
| Product Specification | PS-104000-001-013 |
| Sales Drawing | SD-35563-001 |
如果您想了解更多产品资讯请联系我们
联系我们