广州亚硕电子科技有限公司
黄小姐:15989222179
电 话:020-82298220
传 真:020-82298220
网 址:www.asoldz.com
邮 箱:asol@asoldz.com
地 址:广州市黄埔区双井东路2号鸫汇商业中心412


| Status | Active |
|---|---|
| Category | Crimp Housings |
| Series | 501330 |
| Application | Signal, Wire-to-Board |
| Overview | Pico-Clasp Wire-to-Board Connectors |
| Product Name | Pico-Clasp |
| UPC | 822348528967 |
| Circuits (maximum) | 5 |
|---|---|
| Color - Resin | White |
| Gender | Receptacle |
| Glow-Wire Capable | No |
| Lock to Mating Part | Yes |
| Material - Resin | Nylon |
| Net Weight | 39.300/mg |
| Number of Rows | 1 |
| Packaging Type | Bag |
| Panel Mount | No |
| Pitch - Mating Interface | 1.00mm |
| Polarized to Mating Part | Yes |
| Stackable | No |
| Temperature Range - Operating | -40°C to +105°C |
| (Please review the Product Specification for specific details.) | |
|---|---|
| Current - Maximum per Contact | 1.0A |
| Please find UL Certificates by searching the UL Database using the Molex Series Number. Click here to visit the UL Database | |
|---|---|
| UL | E29179 |
| Packaging Specification | SPK-501330-001-001 |
|---|---|
| Product Specification | 5013300000-PS-000, PS-501331-001-001, PS-504449-001-001 |
| Sales Drawing | SD-501330-001 |
如果您想了解更多产品资讯请联系我们
联系我们