广州亚硕电子科技有限公司
黄小姐:15989222179
电 话:020-82298220
传 真:020-82298220
网 址:www.asoldz.com
邮 箱:asol@asoldz.com
地 址:广州市黄埔区双井东路2号鸫汇商业中心412


产品型号: MOLEX522073085
间距: 1.0mm
位数: 30 PIN
备注:FFC/FPC 上接触
| Status | Planned for Obsolescence |
|---|---|
| Category | FFC/FPC Connectors |
| Series | 52207 |
| Overview | FFC-FPC (SMT) |
| Product Name | Easy-On™ |
| UPC | 822348118311 |
| Circuits (Loaded) | 30 |
|---|---|
| Color - Resin | Natural |
| Contact Position | Top |
| Durability (mating cycles max) | 30 |
| Entry Angle | 90° Angle |
| Flammability | 94V-0 |
| Mated Height | 2.70mm |
| Material - Metal | Phosphor Bronze |
| Material - Plating Mating | Tin-Bismuth |
| Material - Plating Termination | Tin-Bismuth |
| Material - Resin | Nylon |
| Net Weight | 1020.300/mg |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Right Angle |
| PC Tail Length | 2.00mm |
| PCB Locator | No |
| PCB Retention | Yes |
| Packaging Type | Embossed Tape on Reel |
| Pitch - Mating Interface | 1.00mm |
| Pitch - Termination Interface | 1.00mm |
| Polarized to PCB | Yes |
| Stackable | No |
| Temperature Range - Operating | -30°C to +85°C |
| Termination Interface: Style | Surface Mount |
| Wire/Cable Type | FFC/FPC |
| (Please review the Product Specification for specific details.) | |
|---|---|
| Current - Maximum per Contact | 1.0A |
| Voltage - Maximum | 125V |
| Please find UL Certificates by searching the UL Database using the Molex Series Number. Click here to visit the UL Database | |
|---|---|
| CSA | LR19980 |
| UL | E29179 |
| Packaging Specification | SPK-52207-002 |
|---|---|
| Product Specification | PS-52207-047, RPS-52207-063, RPS-52207-065, RPS-52207-067, RPS-52207-069, RPS-52207-072, RPS-52207-079, RPS-52207-080, RPS-52207-081, RPS-52207-082, RPS-52207-083, RPS-52207-086, RPS-52207-087, RPS-52207-088, RPS-52207-091, RPS-52207-093, RPS-52207-096, RPS-52207-097, RPS-52207-098, RPS-52207-100, RPS-52207-102, RPS-52207-107, RPS-52207-122 |
| Sales Drawing | SD-52207-060, SD-52207-061 |
如果您想了解更多产品资讯请联系我们
联系我们