广州亚硕电子科技有限公司
黄小姐:15989222179
电 话:020-82298220
传 真:020-82298220
网 址:www.asoldz.com
邮 箱:asol@asoldz.com
地 址:广州市黄埔区双井东路2号鸫汇商业中心412


| Status | Active |
|---|---|
| Category | FFC/FPC Connectors |
| Series | 52559 |
| Overview | FFC-FPC (SMT) |
| Product Name | Easy-On |
| UPC | 822348533756 |
| Actuator Type | Slider |
|---|---|
| Circuits (Loaded) | 32 |
| Contact Position | N/A |
| Durability (mating cycles max) | 20 |
| Flammability | 94V-0 |
| Mated Height | 3.90mm |
| Material - Metal | Phosphor Bronze |
| Material - Plating Mating | Gold |
| Material - Plating Termination | Tin |
| Material - Resin | Nylon |
| Net Weight | 389.790/mg |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Vertical |
| PCB Locator | No |
| PCB Mounting | Surface Mount |
| PCB Retention | Yes |
| Packaging Type | Embossed Tape on Reel |
| Pitch - Mating Interface | 0.50mm |
| Polarized to PCB | No |
| Stackable | No |
| Temperature Range - Operating | -40°C to +85°C |
| Wire/Cable Type | FFC/FPC |
| (Please review the Product Specification for specific details.) | |
|---|---|
| Current - Maximum per Contact | 0.5A |
| Voltage - Maximum | 50V AC (RMS)/DC |
| Please find UL Certificates by searching the UL Database using the Molex Series Number. Click here to visit the UL Database | |
|---|---|
| UL | E29179 |
| Application Specification | AS-52559-001-001 |
|---|---|
| Packaging Specification | SPK-52559-003-001 |
| Product Specification | PS-52559-013-001 |
| Sales Drawing | SD-52559-048, SD-52559-049 |
如果您想了解更多产品资讯请联系我们
联系我们