广州亚硕电子科技有限公司
黄小姐:15989222179
电 话:020-82298220
传 真:020-82298220
网 址:www.asoldz.com
邮 箱:asol@asoldz.com
地 址:广州市黄埔区双井东路2号鸫汇商业中心412


| Status | Active |
|---|---|
| Category | Crimp Housings |
| Series | 34566 |
| Application | Power, Wire-to-Board |
| Comments | See Sales Drawing for number of Open Circuits |
| Overview | MX123 Sealed Connection System |
| Product Name | MX123 |
| UPC | 822348356805 |
| Circuits (maximum) | 80 |
|---|---|
| Circuits Detail | 80 |
| Color - Resin | Gray |
| Gender | Receptacle |
| Glow-Wire Capable | No |
| Keying to Mating Part | Yes |
| Lock to Mating Part | Yes |
| Material - Resin | Nylon |
| Net Weight | 51.245/g |
| Number of Rows | 4 |
| Packaging Type | Tray |
| Panel Mount | No |
| Pitch - Mating Interface | 2.54mm |
| Pitch - Termination Interface | 2.54mm |
| Polarized to Mating Part | Yes |
| Stackable | No |
| Temperature Range - Operating | -40°C to +125°C |
| (Please review the Product Specification for specific details.) | |
|---|---|
| Current - Maximum per Contact | 11.0A, 25.0A |
| Solderability Shelf Life Statement | |
|---|---|
| Lead-freeProcess Capability | N/A |
| Application Specification | AS-34566-001-001 |
|---|---|
| Packaging Specification | PK-31300-019 |
| Product Specification | PS-34566-0000-001, TS-34566-002-001, TS-34566-1546-001 |
| Sales Drawing | 12642695-001, 12672832-001, 12672833-001, SD-34566-001-000 |
如果您想了解更多产品资讯请联系我们
联系我们