广州亚硕电子科技有限公司
黄小姐:15989222179
电 话:020-82298220
传 真:020-82298220
网 址:www.asoldz.com
邮 箱:asol@asoldz.com
地 址:广州市黄埔区双井东路2号鸫汇商业中心412


| Status | Active |
|---|---|
| Category | Crimp Housings |
| Series | 30968 |
| Application | Power, Wire-to-Board, Wire-to-Wire |
| Comments | Polarization Option #2 |
| Overview | H-DAC 64™ Dual-Row High Density Automotive Connectors |
| Product Name | H-DAC 64 |
| UPC | 822348870370 |
| Circuits (maximum) | 16 |
|---|---|
| Color - Resin | Black |
| Gender | Plug |
| Glow-Wire Capable | No |
| Keying to Mating Part | None |
| Lock to Mating Part | Yes |
| Material - Resin | Modified Polystyrene |
| Net Weight | 7.192/g |
| Number of Rows | 2 |
| Packaging Type | Bag |
| Panel Mount | No |
| Pitch - Mating Interface | 2.54mm |
| Polarized to Mating Part | Yes |
| Stackable | No |
| Temperature Range - Operating | -40°C to +100°C |
| (Please review the Product Specification for specific details.) | |
|---|---|
| Current - Maximum per Contact | 7.0A |
| Solderability Shelf Life Statement | |
|---|---|
| Lead-freeProcess Capability | N/A |
| Application Specification | AS-30700-000-001 |
|---|---|
| Packaging Specification | PK-30907-760 |
| Product Specification | PS-30968-0001-001 |
| Sales Drawing | SD-30968-120 |
如果您想了解更多产品资讯请联系我们
联系我们