广州亚硕电子科技有限公司
黄小姐:15989222179
电 话:020-82298220
传 真:020-82298220
网 址:www.asoldz.com
邮 箱:asol@asoldz.com
地 址:广州市黄埔区双井东路2号鸫汇商业中心412


| Status | Active |
|---|---|
| Category | Crimp Housings |
| Series | 98825 |
| Application | Power, Wire-to-Wire |
| Application Tooling Part Link | 63813-3800 |
| Overview | NSCC - New Standard Casing Contact |
| Product Name | NSCC |
| UPC | 822348817283 |
| Circuits (maximum) | 6 |
|---|---|
| Circuits Detail | 4 x 1.5 + 2 x 2.8 |
| Color - Resin | Black |
| Gender | Plug |
| Glow-Wire Capable | No |
| Keying to Mating Part | Yes |
| Lock to Mating Part | Yes |
| Material - Resin | Polyester |
| Net Weight | 8.435/g |
| Number of Rows | 1 |
| Packaging Type | Bag |
| Panel Mount | No |
| Pitch - Mating Interface | 3.33mm, 4.20mm, 5.00mm |
| Pitch - Termination Interface | 3.33mm, 4.20mm, 5.00mm |
| Polarized to Mating Part | Yes |
| Ports | 1 |
| Stackable | No |
| Temperature Range - Operating | -40°C to +85°C |
| Solderability Shelf Life Statement | |
|---|---|
| Lead-freeProcess Capability | N/A |
| Engineering Number | 08311EV6F1 |
|---|
| Application Specification | AS-98821-001-001 |
|---|---|
| Packaging Specification | PK-98825-001 |
| Product Specification | PS-98821-001-001 |
| Sales Drawing | SD-98825-002 |
如果您想了解更多产品资讯请联系我们
联系我们