广州亚硕电子科技有限公司
黄小姐:15989222179
电 话:020-82298220
传 真:020-82298220
网 址:www.asoldz.com
邮 箱:asol@asoldz.com
地 址:广州市黄埔区双井东路2号鸫汇商业中心412


| Status | Active |
|---|---|
| Category | Crimp Housings |
| Series | 34967 |
| Application | Power, Sealed, Wire-to-Board |
| Comments | -40°C to +105°C operating temperature for tin terminals -40°C to +125°C operating temperature for silver terminals |
| Overview | Mini50 Connection Systems |
| Polarization | A |
| Product Literature Order No | 987651-6273 |
| Product Name | Mini50 Sealed |
| UPC | 887191620381 |
| Circuits (maximum) | 4 |
|---|---|
| Color - Resin | Black |
| Gender | Receptacle |
| Glow-Wire Capable | No |
| Keying to Mating Part | Yes |
| Lock to Mating Part | Yes |
| Material - Resin | SPS/Nylon |
| Net Weight | 2.765/g |
| Number of Rows | 1 |
| Packaging Type | Bag |
| Panel Mount | No |
| Pitch - Mating Interface | 1.80mm |
| Pitch - Termination Interface | 1.80mm |
| Polarized to Mating Part | Yes |
| Stackable | No |
| Temperature Range - Operating | -40°C to +105°C, -40°C to +125°C |
| Packaging Specification | PK-31301-898-001 |
|---|---|
| Sales Drawing | 349674000-000 |
如果您想了解更多产品资讯请联系我们
联系我们