广州亚硕电子科技有限公司
黄小姐:15989222179
电 话:020-82298220
传 真:020-82298220
网 址:www.asoldz.com
邮 箱:asol@asoldz.com
地 址:广州市黄埔区双井东路2号鸫汇商业中心412


| Status | Active |
|---|---|
| Category | Crimp Housings |
| Series | 34900 |
| Application | Safety, Sealed, Wire-to-Wire |
| Application Tooling Part Link | 63824-6300 |
| Comments | See sales drawing for terminal information. |
| Overview | MXP120 Sealed Connector System |
| Polarization | B |
| Product Literature Order No | 987650-7994 |
| Product Name | MXP120 Sealed |
| UPC | 889056197588 |
| Circuits (maximum) | 2 |
|---|---|
| Color - Resin | Yellow |
| Gender | Receptacle |
| Glow-Wire Capable | No |
| Keying to Mating Part | Yes |
| Lock to Mating Part | Yes |
| Material - Resin | SPS/Nylon |
| Net Weight | 2.400/g |
| Number of Rows | 1 |
| Packaging Type | Bag |
| Panel Mount | No |
| Pitch - Mating Interface | 4.00mm |
| Pitch - Termination Interface | 4.00mm |
| Polarized to Mating Part | Yes |
| Temperature Range - Operating | -40°C to +125°C |
| (Please review the Product Specification for specific details.) | |
|---|---|
| Current - Maximum per Contact | 13.0A |
如果您想了解更多产品资讯请联系我们
联系我们